چرا آرت کوچ

آرت کوچینگ به عنوان علمی نو در زمینه‌ی برانگیختگی ذهنی افراد (هم افزایی) ، لایف استایل، کار و مهارت‌های اجتماعی در بسیاری موارد با علومی دیگه مثل منتورینگ، مدیریت، مشاوره و حتی روان‌پزشک اشتباه گرفته می‌شه؛ در حالی‌که این علم به دنیال تحمیل نظر، یا تجویز نسخه‌ای عمومی برای هیچ هنرجویی نیست، بلکه کوچینگ یا همیاری مهارتیه  که بر پایه‌ی همراهی، همیاری و هم افزایی بنیان گذاشته شده.

در پاسخ به این سوال که ابزار این هم افزایی ادبی چیست؟ باید گفت آرت کوچ و هنریار نه در مقام در روان‌پزشک یا مشاور، بلکه در مقام همیار سوالاتی را مطرح می‌کنه؛ سوالاتی که بیش از هرچیزی برای کوچی یا هنرجو منبع الهام و ایده است. طریقه کشف و طرح این پرسش ها جان مایه کوچینگ محسوب میشه و ابزارهای نیل به هم افزایی هنری / ادبی عبارتند از:

گوش کردن فعال
هدایت کوچی به برون‌ریزی ذهنی از طریق طرح سوال بر اساس شنیدنی‌ها
ایجاد طوفان فکری از طریق برانگیختن خلاقیت برای تولید انبوهی از ایده ها
هدایت کوچی به کشف ظرفیت‌های تازه در خود

پس اگر در مسیر هنری خودت، چه پیش از خلق چه پس از اون، می‌تونی روی همیاری ما حساب کنی!

کوچ در فرآیند آگاهی بخشیِ کوچینگ (یا به بیانی بهتر: همیاری ) نه تجربه‌ی خاصی رو تجویز می‌کنه، نه تکنیک ویژه‌ای رو. هم‌چنین کوچ برخلاف منتور و مدیر، از روابط خودش در زمینه‌ی بهبود وضعیت ما بهره نمی‌گیره. بلکه چاره رو درون ما، و کلماتش رو از زبان ما پیدا می‌کنه. به همین دلیله که رابطه‌ی کوچ و کوچی، معتمدانه‌تر از رابطه‌ی مرید و مراد، و محترمانه‌تر از رابطه‌ی مشاوره و مشاوره‌گیرنده‌ست.  پایه و اساس این همیاری ، خود مخاطب و هم افزایی ذهنی وی هست و به همین دلیل در همیاری، خبری از نسخه‌های عمومی نیست. در شیوه همیاری هر مخاطب بنا به پیشینه‌ذهنی، بازی‌های ذهنی خاص خود و استعدادهای بالقوه‌ی شخصی، مسیری ویژه‌ی خودش رو پیدا می کنه.

آرت کوچ| درآمدی بر هنر

اگر حرفی در اعماق دلت می‌جوشه اما نمی‌دونی شعره یا داستان

اگر تاثرات تو رو به جنون می‌کشونه اما راهی برای مواجهه نمی‌شناسی

اگر درست میانه‌ی رمانت حس می‌کنی ایده‌ها به پایان رسیده و از خودت می‌پرسی:«چرا دارم می‌نویسم؟»

اگر طرحی کوتاه تو رو به سمت خودش می‌کشونه اما به یاد نمیاری چرا توی ذهنت حک شده

اگر نمی‌دونی شخصیت داستانت به تو زل زده یا تو به شخصیت

آرت کوچ می‌تونه همیار تو باشه.

الف کوچ به عنوان زیرمجموعه ادبیِ «آرت کوچ» تلاش می‌کنه شما رو با سمتِ تاریک کلمات در ذهن‌تون روبرو کنه. مدرسه آرت‌ کوچینگ (همیاری) الف کوچ ، امکاناتی فراهم آورده تا بتونی با ارسال تیکت‌هایی در قالب ایمیل، به صورت شبانه‌روزی و البته رایگان از خدمات این مجموعه بهرمند بشی. برای آشنایی با روند ثبت تیکت ادبی کلیک کنید. هم چنین بانک مقالات کوچینگ ، آرت کوچینگ و الف کوچینگ نیز از طریق سه کلید زیر در دسترس شماست.


ارتباط با مدرسه آنلاین مشاوره آرت کوچینگ رایتینگ کوچ الف کوچ
مدرسه استعدادیابی نویسندگی آموزش نوشتن آرت کوچینگ رایت کوچ