تست نویسندگی الف کوچ

تست نویسندگی آنلاین الف کوچ در قالب «فراخوان جشنواره استعدادیابی نویسندگی» زمینه‌ای برای محک استعداد ادبی شماست. اگر در مورد نوشتن دچار شک هستید جشنواره استعدادیابی الف کوچ محک خوبی برای سنجش توانایی‌های شماست. در ضمن سنجه‌ی تست نویسندگی آنلاین الف‌کوچ هیچ‌گونه رتبه‌ی ادبی را به صاحب اثر القا نمی‌کند. چرا که ما در مدرسه آرت کوچینگ الف‌کوچ بر این اصل استواریم که کوچینگ بر اساس پرسش و پاسخ شکل می‌گیرد. ما معتقدیم طریقه کشف و طرح این پرسش‌هاست که جان‌مایه‌ی کوچینگ را تشکیل می‌دهد.

تست نویسندگی آنلاین الف‌کوچ هیچ‌گونه توهمی را نیز در مورد آینده‌ی استعدادتان در ذهن شما ایجاد نمی‌کند. چرا که مشاورین ما یادآور این نکته هستد که یک استعداد موفق دارای استراتژی ویژه‌ی خود است. این تست ادبی شما را با وعده‌ی کاذب انتشار کتاب دچار خودفریفتگی نمی‌کند. هم چنان که پیشتر گفتیم:«کوچ، شما را به سمت پذیرش مسئولیت هنری خود سوق می دهد». و مهم‌تر از همه این‌که تست نویسندگی آنلاین الف کوچ شما را با دیگران وارد مقایسه نمی‌کند. چرا که ذاتاً کوچینگ به نسخه های عمومی بی اعتماد است. ما معتقدیم که هر هنرمند شرایطی ویژه را داراست و این شرایط با دیگری قابل مقایسه نیست. در مقایل این سیستم استعدادیابی ادبی تلاش می‌کند زمینه شکوفایی ظرفیت‌های درونی شما را به شما خاطرنشان شود تا یادآوری کند:«در جنون خود تنها نیستید!»

چنانچه مایلید در تست استعداد نویسندگی شرکت کنید بر روی آیکون زیر کلیک کرده و به سه پرسش بنیادین ما پاسخ دهید. ما به استعداد ادبی شما بازخورد می‌دهیم!

 

اگر هنوز در مورد محک زدن استعداد نویسندگی خود مطمئن نیستید می‌توانید به انتهای صفحه مراجعه کرده و بر روی آیکون «استعدادیابی ادبی» کلیک کنید. ما شما می‌توانید با خوانش اکسپلور استعدادیابی سایر هنرجویان نویسندگی، الهام گرفته و با آمادگی ذهنی بیشتر، استعداد ادبی خود را محک بزنید. اگر تصویری در ذهن شما بدون واژه و اشاره حضور دارد، این رویداد می‌تواند فرصت خوبی برای نوشتن باشد. پیشنهاد می‌کنیم در این حرکت جمعی با نویسندگان هم‌نسل خود همراه باشید!

 

اکسپلور تست نویسندگی آنلاین


یک علامت نگارشی تازه پیشنهاد کنید؛ کارکردش را در یک جمله خلاصه کرده و با آن جمله کوتاه‌ترین روایت را بنویسید! ما به شما بازخورد می‌بخشیم!

کلاد

امتیاز الف‌کوچ | 225 / 300

کلاد در ابتدای جمله می‌آید تا از سرعت خوانش مخاطب مطمئن شود!


کلاد در ابتدای جمله می‌آید تا از سرعت خوانش مخاطب بکاهد. اگر خواننده سرسری از جملات مثلاً فلسفی نویسنده بگذرد، کُلاد وی را از پشت سر گرفته، چندان کشیده خفه می‌کند. اگر خواننده در خوانش چکشی صحنه‌های درگیری تعلل بورزد از پشت سر با لگد به گرده‌ی تنبلش می‌کوبد تا نقطه پایان در فرق سرش فرو رود. اما حتماً- پیش هم آمده که کلاد اشتباه کند؛ این وقت‌ها نباید از حق و حقوق مخاطب چیزی بر زبان آورد. گردنه‌گیر، گیر افتاده است و لازم است تا تمام جمله مدیح وی را بگوید. بلکه به تریج قبای کلاد برنخورد. اینجاست که ایشان را از کلاد، به آکلاد ترفیع بخشیده تا یادمان باشد اشتباه امثال «آقا کلاد» -اگر امثالی داشته باشند- عین صواب است.
… بله بله جانم! کلاد می‌تواند خود نویسنده باشد. اما تو هم داری تند می‌روی!


ستاره

امتیاز الف‌کوچ | 060/ 300

ستاره به بهترین قسمت های متن تعلق دارد


فکر نمی کردم که ستاره اینقدر مهم باشد ولی برعکس، خیلی هم مهم بود!!


ویرکرد

امتیاز الف‌کوچ | 245 / 300

به هوش باش!


به هوش باش که ویر دیو فراموشی بود. نخست مادیانی کهر قربانش کردند و چون به یاد نیاورد پسرکی 15 ساله. اما ویر، فراموش کرد و شهری به یادش بنا نهادند ویروکرد نام. و چون ویرو بر سر عهد خدایی خویش پابرجا ماند و به یاد نیاورد مردمان از یادش ببردند.
– پس کِه این روایت را بازمی‌گوید؟
… و اینجاست که باید نشانه‌ای دیگر داشت.


برگیر

امتیاز الف‌کوچ | 90/ 300

برگیر در نقل قول های خود دست می برد.


برگیر در نقل قول های خود دست می برد. اما به ازای هر نفسی که می­کشید، هزار بار خودش را لعنت می­کرد. پشیمان شده بود و می­دانست که تنفس مونوکسید کربن باعث فلج شدن و مردنش می­شود. برای پشیمانی دیر شده بود چون او دیگر پاهای خود را احساس نمی­کرد


حامل

امتیاز الف‌کوچ | 115/ 300

حامل به جملات خجالتی،ترسو،محتاط یا بسیار عمیق کمک می کند که به خواننده بفهمانند بارشان بیشتر از آنچه که نشان می دهند است و یا همه آنچه که نویسنده می خواسته بیان کند نیستند.


حامل به جملات خجالتی،ترسو،محتاط یا بسیار عمیق کمک می کند که به خواننده بفهمانند بارشان بیشتر از آنچه که نشان می دهند است و یا همه آنچه که نویسنده می خواسته بیان کند نیستند. شاید حامل به آدم ها کمک کند که بهتر ناگفته های یکدیگر را بفهمند.که خوبم را از خوبمی که خوب نیست بشناسند،که سرسری از کنار جمله ای که دریایی از معنا در آن است نگذرند،که بدانند کجا کنایه ای درکار بوده و کجا به سبب معذوریت کلمات در ذهن باقی مانده و نوشته نشده اند.حامل فکر می کند با بیرون آمدنش از شیشه ای که سالهاست در عمق الفبا خاک میخورد اوضاع را بهتر می کند…اما اگر حامل تبدیل شد به علامت تکراری که در انتهای هرجمله نه یکی که هزارتا از آن پشت سر هم قطار شده اند چه؟آخر چه کسی میتواند همه ی آنچه را که در ذهنش می گذرد روی کاغذ بیاورد؟ کدام جمله است که ناگفته ای پشت آن نباشد؟اصلا مگر دنیا،دنیای شرلوک هاست که برای هر جمله ساعت ها فکر کنیم که غرض نویسنده چه بوده و چه چیزی در جمله ی ساده ی او نهفته است؟خودمانیم! خوبمی که فرقش را از خوبمی که خوب نیست با حامل بفهمیم مگر ارزشی هم دارد؟شاید حامل با آمدنش خراب کند همه ی شیرینی فهمیدن هایی را که خود جوش فهمیده شده اند و مزه ی کنایه هایی را که با هنرمندی رمزگشایی.من اما نه قضاوت می دانم و نه حوصله ی آن را دارم،این شما و این بطری حامل حامل،اگر باز کردن و معرفی آن را صلاح می دانید که معارفه ای را بیندازید و او را با تعجب و پرسش و بقیه آشنا کنید و اگر نه کافیست بطری را پرتاب کنید و تمام


سکوت

امتیاز الف‌کوچ | 100/ 300

برای درج در صفحات سفید بی حوصله


سکوت برای درج در صفحات بی‌حوصله. چرا که روایت از حوصله واژه‌ها بیرون بود.


ایمووی

امتیاز الف‌کوچ | 070/ 300

ازاین به بعد موقع نوشتن متن و یا داستان هر جا خواستم شادی را نشان بدهم این علامت نگارشی را می گذارم.


ازاین به بعد موقع نوشتن متن و یا داستان هر جا خواستم شادی را نشان بدهم این علامت نگارشی را می گذارم. اِمووِی، نماد شادی و انرژی، همیشه با لبخند و مثبتی در خدمت است!


دوبل

امتیاز الف‌کوچ | 150/ 300

برای اثر گذاری و تاکید جمله اخیر دوباره خوانده شود


برای تاثیر گذاری و تاکید دوباره تکرار کنید،این جمله ای بود که هرروز  در برنامه صبحگاهی ،ناظم مدرسه پشت بلندگو میگفت و ما بی آنکه معنی واقعی آن را بدانیم،بارها و بارها با صدای بلند خوانیدیم و تکرارش کردیم….


رنج

امتیاز الف‌کوچ | 065/ 300

وقتی هایی که کلمات نمی تونن احساسات رو منتقل کنن


وقتی که کلمات نمی تونن احساسات رو منتقل کنن، رنج آدمو فرا می گیره، چون احساساتت زیاد شدن ولی نمی تونی منتقلشون کنی. در نتیجه فقط خودتو می سوزونن و می مونن


فولانژ

امتیاز الف‌کوچ | 105/ 300

هر جا نیاز به توضیح هست فولانژ میزاریم


هر جا نیاز به توضیح داره فولانژ میزاریم تا نشان بدهیم که قهرمان نمرده و همچنان در سطور میتازد تا به تاکستان بیرون شهر می رسد و …


نفس

امتیاز الف‌کوچ | 115/ 300

باعث میشه خواننده فرصت تجزیه جمله رو پیدا کنه


نفس باعث می شود خواننده فرصت تجزیه جمله را پیدا کند. در جملات طولانی نمی توانست احساس اش را بیان کند اما صمیمانه و از ته قلب همه را دوست داشت


سمیر

امتیاز الف‌کوچ | 120/ 300

زبانم قادر به گفتن سخنی نیست.


زبانم قادر به گفتن سخنی نیست. تکه های خورد شده ی گلدان،چراغ های خاموش و مردی غرق خون.


برای دسترسی به فراخوان استیج استعدادیابی نویسندگی و آشنایی با دوسالانه الف‌کوچ لطفاً به آیکون‌های تعبیه شده در انتهای صفحه مراجعه کنید. در ادامه می‌توانید با شناسه، زمینه، امکانات، هدایا و گاهشمار جشنواره کشف استعداد نویسندگی همراه باشید.

عنوان: دو سالانه استعدادیابی نویسندگی الف کوچ
دوره: اول
شعار: « اینجا آیینه‌سرای کلمه‌هاست»
مجری: مدرسه آنلاین آرت کوچینگ
دبیر: کارگروه الف کوچ
هیات انتخاب اولیه: اعلام نشده.
هیات داوری نهایی: اعلام نشده
زمینه: ادبیات خلاقه
محور: روایت داستانی
اسپانسر: آژانس برندینگ آکمپلکس
زبان: فارسی میزبان: وب‌سایت الف کوچ

 

– یک علامت نگارشی جدید پیشنهاد دهید.
– علامت نگارشی تازه را طی یک جمله توصیف کنید.
– کوتاه‌ترین روایت را با جمله‌ی مذکور آغاز کرده و بنویسید.

 

تارنما:                  alefcoach.com
پست‌الکترونیک:   Persian.alefcoach@gmail.com
تلفن دبیرخانه:     09031037537 (10 الی 16)
فکس: 06142243606

 

– چنان‌چه بتوانید قواعد این تست ادبی را رعایت کنید، اثری مستقل از شما حاصل خواهد شد. اثر شما طی 72 ساعت حائز امتیاز ویژه از سوی متخصصین مدرسه الف‌کوچ خواهد شد. امتیاز مذکور بین 000 الی 300 خواهد بود.

– متخصصین ما طی یک هفته نقد خود را در بیان دلایل اعطای امتیاز ذکر شده ارائه خواهند کرد.

– ده روز پس از حضور شما در تست استعدادیابی نویسندگی، اثر شما که نماینده‌ی سنجش ادبی شماست، همراه با امتیاز ویژه و یک نقد اختصاصی منتشر شده و در معرض آراء مخاطبین قرار می‌گیرد.

– به آن‌دسته از نویسندگانی که حائز امتیاز بیش از 250 از سوی منتقدین یا 100 رای مثبت از سوی مخاطبین باشند پکیجِ استراتژی برندینگ ادبی تعلق می‌گیرد. پکیج مذکور شامل یک برنامه 9 ماهه آموزشی / کاری / تبلیغاتی است که به صورت رایگان و بر اساس تست استعدادیابی شما طراحی می‌شود. ما می‌کوشیم سه منبع آموزشی، یک پیشنهاد کاری و یک رسانه‌ی مستقل را برای شما به صورت رایگان فراهم کنیم.

– به آثار حائز امتیاز 300 از سوی منتقدین، در کنار پک آموزشی به ترتیب مبالغ 50 ، 40، 30 ، 20 و 10 هزار تومان به ازای هر واژه هدیه می‌شود.

– دبیرخانه دوسالانه استعدادیابی الف‌کوچ می‌کوشد به ترتیب در شهریور سال‌های 1404 | 1406 | 1408 | 1410 به مدت هشت‌سال به کشف، پرورش و معرفی استعدادهای نویسندگی فارسی پرداخته و فراخوان خود را تمدید نماید.

 

دوسالانه اول: شهریور 1402 الی تیرماه 1404
مهلت شرکت: 30تیرماه 1404
اعلام نتایج: 30 مرداد 1404

 

این پایان همیاری مدرسه آرت کوچینگ نیست! ما پس از تست نویسندگی آنلاین در مراحل بعدی نیز در کنار نویسنده باقی خواهیم ماند. در ادامه دوره آموزش ادبیات خلاقه را پیش رو خواهیم داشت و سپس نوبت به ورکشاپ رایتینگ کوچ می رسد. برای اطلاعات بیشتر به صفحه اول وب سایت الف کوچ مراجعه کنید… این آغاز یک همیاری است!

 

 

تست نویسندگی آنلاین تست نویسندگی الف کوچ آزمون نویسندگی کلاس آرت کوچینگ رایتینگ کوچ

 

 


ارتباط با مدرسه آنلاین مشاوره آرت کوچینگ رایتینگ کوچ الف کوچ

2 پاسخ به “تست نویسندگی الف کوچ”

  1. نیاکان نیم‌رخ

    تجربه جالبی بود. ممنون از دست اندرکاران مجموعه. هرچند با نقد دومی که ارسال شده بود اصلاً ارتباط نگرفتم اما نگاه تازه ای بهم داد

  2. کارا نیم‌رخ

    ممنونم
    به نظر منم حدای اینکه جای کار داشت اما جدید و تازه نشون داد
    امیدوارم تداوم داشته باشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *