چرا مربی هنری

حقیقت اینه که: کشف دنیای هنر به تنهایی آسون نیست. به ندرت هنرمندی می‌تونه هر مشکلی رو به تنهایی، بدون یاری یا راهنمایی حل کنه. همیشه کسی هست که یا از شما تخصص بیشتری داره یا دقیقاً مسیر شما را پیموده . اگر مشکلی دارید، چرا برای رفعش از اون‌ها کمک نگیریم؟

به خصوص در حرفه‌ای که از شما انتظار می‌ره نقش‌های متنوع زیادی رو ایفا کنید، نمی تونید همه چیز رو خارج از دروازه‌های تخصص بدونید. در این حرفه سوالات جدید و غیرمنتظره ناگزیراً به وجود میاد. به علاوه، به ندرت به هنرمندان در مورد جنبه‌ی تجاری امور آموزش داده می‌شه؛ اگرچه ما ناگزیر به ایفای همه‌ی نقش‌های قابل تصور هستیم: کارآفرین، بازاریاب، حسابدار، کارشناس فروش، مدیر مالی و غیره.

علاوه بر این، تجربه ثابت کرده یک حرفه در هنر با عوارض جانبی عاطفی زیادی همراهه که اگر اون‌ها رو تحت کنترل نگیرید، می‌تونه شانس موفقیت شما رو کاهش بده. طرد شدن، آسیب پذیری و شک به خود در هنر بیش از بسیاری از رشته های دیگر نمود و جلوه داره.

اینجاست که مربیان هنر (آرت کوچ ها)  وارد صحنه‌ی حمایت نظری، عملی و عاطفی شده و تلاش می‌کنند بدون جهت‌گیری، ما رو با جنبه‌های دیگری از ظرفیت‌ها، فرصت‌ها و البته چالش‌ها روبرو کنه. ما با سه مربی هنری صحبت کردیم که در حال حاضر دنیای هنر رو تحت تاثیر آراء خودشون دارند و از اون‌ها پرسیدیم:

ما با مربی هنری و مغز متفکر The Working Artist، کریستا کلوتیر صحبت کردیم، که پیشنهاد کرد افراد بیشتری از طریق مربیان به موفقیت دست می‌یابند. مربیان به ورزشکاران، کارآفرینان، آفرینندگان سرگرمی و … کمک می‌کنند تا رشد، معنا و موفقیت در حرفه خود پیدا کنند. اگر افرادی که در رشته خود برتر هستند – افرادی مانند اپرا و اوباما – از مربیان حرفه‌ای استفاده می کنند، کریستا می پرسه: «چرا هنرمندان نه؟»

اما وقتی هنرمندان به مربیان هنر مراجعه می کنند به دنبال چه هستند؟ مربی هنری چه چیزی برای یک هنرمند فراهم می کنه و آیا ارزش زمان و سرمایه گذاری مالی رو داره؟ آیا به کسی نیاز دارید که شما رو مسئول بدونه؟ آیا به دنبال افزایش مهارت های خود با ادامه تحصیل در بازاریابی و تجارت هستید؟ شاید شما احساس می کنید که اگر کسی رو داشتید که به شما قدرت ببخشه و در دادگاه شما حضور داشته باشد، می‌تونید با اعتماد به نفس جدید خود جهش بزرگ بعدی رو انجام بدید؟

کریستا پیشنهاد می کنه که اکثر هنرمندان برای چیزی کاملاً ساده به سراغ مربی هنری میان: اون‌ها به دنبال حمایت هستند.

کریستا اضافه می‌کنه: «حمایت چیزی است که همه هنرمندان آرزوی آن را دارند و این احتمالاً دلیل اصلی همکاری هنرمندان با من است. سؤالات و موقعیت‌های جدید همیشه به وجود می‌آیند، و داشتن یک نفر در تیم به شما اطمینان می‌دهد که ایمن هستید و روابط حرفه ای خود را با ظرافت مدیریت می‌کنید.»

مربی هنری آرت کوچ مدرسه آنلاین آرت کوچینگ الف کوچ

«بسیاری از اوقات هنرمندان زمانی که احساس می‌کنند در برخی از جنبه‌های حرفه هنری خود گیر کرده‌اند، به سراغ من می‌آیند. اغلب، به عنوان هنرمند، ما همه صحنه ها را فرا می خوانیم و همه تصمیمات را بدون دیدگاه بیرونی و عینی می گیریم.»

موضوع مشترک بین مربیانی که با اون‌ها صحبت کردیم این بود که مربیان هنری این توانایی رو دارند که به شما کمک کنند چیزهایی رو ببینید که در تجارت و تمرین خود نمی بینید. درست مانند مربیان یا مربیان در سایر زمینه‌های زندگی، مربیان هنری به هنرمندانی کمک می‌کنند که احساس می‌کنند خلاقانه گیر کرده‌اند، در رشد جنبه‌های تجاری مشکل دارند یا صرفاً به راهنمایی شخص ثالث نیاز دارند.

کاترین اور از The Artist Entrepreneur همین موضوع رو در مورد مشتریانش پیدا کرد. “دریافت حمایت، آموزش و بازخورد از کسی که از نظر عاطفی درگیر نیست و هیچ انتظاری ندارد، می تواند به شما کمک کند تا جهش های بزرگی به جلو داشته باشید – بیش از آنچه قبلاً پیش بینی می کردید.”

اور اعتقاد داره که هنرمندان به سراغ او میان: «یا به این دلیل که می‌خواهند یک کسب‌وکار هنری راه بیندازند و می‌خواهند مطمئن شوند که برنامه‌ای درست می‌سازند تا وقت و انرژی خود را با حدس و گمان هدر ندهند، یا به این دلیل که به یک پلاتو رسیده‌اند. حرفه‌شان و می‌خواهند برای پی بردن به گام‌های بعدی‌شان حمایت شود.”

وی سپس با اون دسته از هنرمندان همکاری می کنه تا یک برنامه بلندپروازانه رو با هم تنظیم کنند و به شناسایی رفتارها یا الگوهایی کمک می کنه که اون‌ها رو از رسیدن به اهدافشون باز داشته.

گومز اضافه می‌کنه: «همچنین مهم است که توجه داشته باشیم که وقتی هنرمندان به دنبال مربیگری هستند، لزوماً به این دلیل نیست که مشکلی پیش می آید. شاید همه چیز در حال حاضر عالی پیش می رود و مربیگری به حفظ شتاب کمک می کند و فرصت های پیش رو را به حداکثر می رساند.»

به عبارت دیگر، هر سه آرت کوچ معتقدند که: «کوچینگ پیشرفت آرتیست رو تسریع می کنه.» کوچ جزوه‌ی آموزشی یا کتاب درسی ارائه نمی‌ده؛ بلکه ما رو با خودی قوی‌تر از حال‌مون روبرو می‌کنه.

این محتوا با کمک پیج همکار خوب و حرفه‌ای آرت کوچینگ، تارنمای آرت ورکر آرشیو تولید شده است. برای دسترسی به محتوای انگلیسی لطفا بر روی نام تارنما کلیک کنید و برای آشنایی با تاریخچه آرت کوچ از این درگاه استفاده کنید.


ارتباط با مدرسه آنلاین مشاوره آرت کوچینگ رایتینگ کوچ الف کوچ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *